Rozet

SimitSi'de doğrulanmış rozeti nedir?
Doğrulanmış rozeti, aramada ve profilde SimitSi hesaplarının yanında görünen bir onay simgesidir. SimitSi'nin bir hesabın gerçek bir kişiyi, tanınmış kişiyi, ünlüyü veya global markayı temsil eden gerçek varlık olduğunu onayladığı anlamına gelir.

SimitSi'de doğrulanmış rozeti için başvuru gereklilikleri nelerdir?
SimitSi hesaplarını değerlendirirken, kamu yararına uygun olup olmadıklarını ve doğrulama kriterlerimizi karşılayıp karşılamadıklarını belirlemek için birkaç faktörü göz önünde bulundururuz.

Hesabınız siz başvurmadan da hesabınız simitsi tarafından onaylanabilir. Aşağıdaki şartların dışında doğrulunduğundan emin olduğumuz ve kaliteli içerikler üreten kullanıcı hesapları herhangi başvuruya gerek kalmadan bu hesapları doğrularız. Bu nedenle hesabınızın otomatik olarak onaylanmasını istiyorsanız profil bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurun. Telif haklarını elinde bulundurduğunuz kısaca size ait olan içerikler üretmeye çalışın.

SimitSi'nin Kullanım Koşulları'na ve Topluluk Kuralları'na uymanın yanı sıra, hesabınızın şu kriterleri karşılaması gerekir:
1.Hesabınız gerçek bir kişiyi, tescilli bir işletmeyi veya kuruluşu temsil etmelidir.
2.Hesabınız, temsil ettiği kişi veya işletmenin benzersiz varlığı olmalıdır. Bir kişi veya işletmenin sadece bir hesabı doğrulanabilir.
3.Hesabınızın herkese açık olması, biyografi, profil fotoğrafına sahip olması ve bilgilerin eksiksiz doldurulmuş olması gerekir.
4.Hesabınız, şimdiye kadar SimitSi Kuralları'na riayet etmekle birlikte aktif olmalıdır.
5.Hesabınızın susuam toplamak amacıyla spam gönderi yapmaması gereklidir. Spam gönderen hesapların kapatılabileceğini unutmayın.
6.Bir profil adınızın, kişisel bilgilerinizin, profilinizin ve kapak resimlerinizin bulunması gerekir.
7.Hesabınızda en az 100 Bin susam birikmiş veya hesabınızda en az 100 Simitsi Lira birikmiş olması gerekmektedir. Hesabınızdaki susamlar; hesap hareketlerinizden kazanmış olduğunuz puanları ifade eder. Hesabınızdaki SimitSi lira ise diğer kullanıcıların sizin gönderilerinize bağış olarak gönderildiği, referans bağlantısı ile kaydolan kullanıcılardan elde etmiş olduğunuz simitsi Lira ve sizin susamlarınızın SimitSi Liraya dönüşmüş olan sanal parayı temsil eder.
8.Aktif kullanım: Son altı ay içinde hesabınıza giriş yapmış olmalısınız. 6 Aydan daha fazla giriş yapılmayan hesapların rozetlerinin kaldırılabileceğini unutmayın.
9.Hesabınıza ait onaylı bir e-posta adresi veya telefon numarası olmalıdır
10.SimitSi Kuralları: Hesabınızın son altı ay içinde SimitSi Kuralları'nı ihlal etmek sebebiyle 13 saatlik veya 7 günlük kilitleme cezası almamış olması (başarılı itirazlar hariç) gerekir.
11.Dikkate değer olmak: Hesabınız tanınmış, sıkça aratılan bir kişi, marka veya kuruluşu temsil etmelidir. Birden fazla haber kaynağında öne çıkan hesapları inceleriz ve ücretli ya da tanıtım amaçlı içerikleri inceleme kaynağı olarak kullanmayız.
12.Doğrulama sürecinde yanlış veya yanıltıcı bilgiler sunarsanız, doğrulanmış rozetinizi kaldıracağımızı ve hesabınızı silmeye yönelik başka işlemler yapabileceğimizi aklınızda bulundurun.

SimitSi'de doğrulanmış rozeti için başvurduktan sonra ne olur?
SimitSi, doğrulama için asla ödeme istemez veya doğrulamanızı onaylamanız için sizinle iletişime geçmez.
Talebiniz değerlendirildikten sonra, hesabınızın doğrulanıp doğrulanmadığını belirten bir bildirim alırsınız. Talebiniz reddedilirse, gerekli koşulları sağladıktan sonra yeni bir talep gönderebilirsiniz.

SimitSi'nin doğrulanmış rozetlerini istediği zaman kaldırabileceğini ve şu durumlarda rozetinizi geri alabileceğini veya hesabınızı kapatabileceğini aklınızda bulundurun:

Hesabınız doğrulandıktan sonra kullanıcı adını değiştirirseniz.
Doğrulanmış rozetinizin reklamını yapar, rozetinizi aktarır veya satarsanız.
Profil resminizi, biyografi veya ad kısmını diğer hizmetlerin tanıtımını yapmak için kullanırsanız.
Hesabınızı bir üçüncü taraf aracılığıyla doğrulatmaya çalışırsanız.
Hesabınızda doğrulanmış rozeti yoksa, insanlara kimliğinizin gerçek olduğunu bildirmenin başka yolları da vardır. Örneğin resmi internet sitenizde, Facebook Sayfanızda, YouTube veya Twitter hesabınızda SimitSi hesabınızın bağlantısına yer verebilirsiniz.