Tarhana çorbası nasıl yapılır?

Yorumlar · 1100 Görenler ·

Anadolu kokan lezzet tarhana çorbası nasıl yapılır? Ekşilisi, acılısı, sarımsaklısı sevilerek tüketilen tarhana çorbasının tarifinde en önemli detay toz tarhanaya sahip olmak. Toz tarhanayla, tarhana çorbası nasıl yapılır?

TARHANA ORBA TARİFİ

Kışın sofraların vazgeilmezi ve şifa kaynağı tarhana orbası bir orbanın alabileceği en gzel hallerden, tariflerden biri. İşte tarhana orbası tarifi

Tarhana orbası Tarifinin Malzemeleri:

3 yemek kaşığı toz Tarhana
1 orba Kaşığı Sala
1 orba Kaşığı Tereyağı
1 ay Kaşığı Nane
Tuz
1 ay Kaşığı Kırmızı biber

Tarhana orbası Tarifinin Yapılışı:

1 orba kaşığı tereyağı tencereye alıp, eritin. 1 orba kaşığı salayı tencereye ekleyip yağda kızdırın. 5 su bardağı suyu ilave edin. Başka bir kabın iinde de, 1 su bardağı suya, tarhanayı ekleyip karıştırın.
Kaynamakta olan tencerenin iine bu karışımı ilave edin. 15-20 dakika pişirin. 1 ay kaşığı nane ve 1 ay kaşığı kırmızıbiber ilave edip servis yapın.

TARHANA ORBA YAPARKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

1- Tarhana orbası yapımında dikkat edilmesi gereken en nemli husus dibinin tutmamasını sağlamaktır. Bu durumla karşı karşıya kalmamak iin tarhanayı srekli karıştırmanız gerekir.
2- Tarhana orbası, yapımında dikkat edilmesi gereken bir diğer durumda kıvamını doğru ayarlamaktır. Kıvamını doğru ayarlamadığınız taktirde, tarhana orbasında kk paracıklar oluşacaktır.

Yorumlar